Spesiyal Sünger
Piramit sünger fiyatları

Akustik Spesiyal Sünger | Yanmaz Special Sünger

Akustik spesiyal süngerler yanmaz akustik ses emici sünger çeşididir. Kalitesi ve özellikleri sayesinde kullanım kapasitesini de böylece arttırmış olmaktadır. Esnek bir malzeme olduğu için kıvrıldığında kırılma yapmaz. Uzun süreli kullanım garantisi vermekteyiz. Malzemeler en iyi standartlara sahip ham maddelerle ileri teknoloji kullanılarak üretilir. Spesiyal akustik sünger formlu süngerler gözenekleri açık malzeme olduklarından yankı bulan sesi gözeneklerin de hapsederek ses yalıtımı sağlar ve yankı problemini ortadan kaldırır.

 Akustik Spesiyal Sünger

Akustik Spesiyal Sünger, özel üretim şekline sahip akustik sünger çeşitidir. Esnek ve kolay uygulanabilir sprey boya ile yüzeyi boyama özelliğine sahiptirler. Açık gözenekli ve yanmaya karşı dayanıklıdır. Akustik spesiyal sünger poliüretan ham maddesine sahiptir.Akustik Spesiyal Sünger I. sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertikalı ISO belgesine sahiptir.

Yanmaz Akustik Special SüngerSpesiyal Sünger

Spesiyal süngerde diğer akustik süngerler gibi poliüretan köpükten üretilen bir süngerdir. Kalitesi birinci sınıftır. Mükemmel akustik ve ses yalıtım performansı sağlar. Özellikle bariyerli modeli ses yalıtımında üstün bir performans sağlar. Akustik mekanlarda seslerin kaliteli gelmesi ve yankı, eko gibi problemlerin engellenmesi için kullanılmaktadır. Esnek bir yapıya sahip olan spesiyal süngerin yüzeyi sprey boya ile boyana bilmektedir. Spesiyal süngerin ham maddesi poliüretan köpüktür. Solid yapıştırıcı ile yapıştırılmaktadır.

Bariyerli Special SüngerYanmaz Special Sünger

Akustik spesiyal süngerler özel olarak imal edilen ses yalıtım süngerine denir.Spesiyal akustik sünger formlu süngerler gözenekleri açık ve ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir. Malzemeler en iyi standartlara sahip ham maddelerle ileri teknoloji kullanılarak üretilir. Piramit süngerlere göre %20 daha fazla ses yutumu sağlar. Esnektir ve kolay uygulanabilir.

 Yanmaz Akustik SüngerKendinden Yapışkanlı Akustik Special Sünger

Spesiyal süngerler uygulaması selülozik reçine bazlı silosyon yapıştırıcı ile fırça ve spatula rakle yardımı ile yapıştırılır. İdeal montaj kolaylığı sağlar. Spesiyal süngerler 50 DNS olup %70 – 80 ses yalıtımı sağlar.Akustik spesiyal süngerlerin yanmazlık özellikleri de mevcuttur.Sprey boya ile yüzeyi boyanabilir. Yanmaz Akustik Spesiyal Sünger I.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir.Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de vardır.

Alev Almaz Special SüngerAkustik Ses Yalıtım Süngeri

ÖZELLİKLER

 • Yanmaz ve alev ile temeası sırasında damlacık oluşturmaz.
 • Temizlenmesi gerekmez.
 • Rutubet ve nemden etkilenmez.
 • Küflenmemektedir.
 • Leke tutmaz.
 • Esnek bir yapıdadır.
 • Hafif bir malzemedir.
 • Farklı kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilmektedir.
 • Farklı formlarda üretilebilir.
 • Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur.
 • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
 • Rebonded bondex süngerpan ve düz akustik sünger ile birlikte uygulanabilir.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ? = 0,30 - 1,12

 

Akustik Sünger Nasıl Yapıştırılır ?

Akustik Piramit Sünger Nasıl yapıştırılır; Öncelikle akustik sünger yapıştırıcısı olan solid malzemeyi alıyorsunuz ve bir adette parmak rulo gereklidir. Malzemelerimizi tamamladıktan sonra, yapıştırıcımızı bir kovaya aktarıyoruz ve parmak rulomuzu yapıştırıcıya sürüyoruz.

akustik sünger uygulama

Daha sonra duvara kısım kısım sürerek beklemeden elimizde bulunan akustik piramit sünger yapıştırıcı sürdüğümüz bölgeye yaslıyoruz. Yapıştırıcı özel bir ürün olduğu için hem çabuk hemde uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır.

Kuruma süresi 10 - 15 dk arasındadır. Uygulama Şekli Toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça veya rakle ile uygulayın. Kuruma süresi sonunda yüzeylere bastırarak yapıştırın. Yapıştırıcının uygulandığı ortamda maskeli ve iş gözlüğü ile bulunulmalı ayrıca çok fazla bu ortamda bulunmamak gerekiyor. Yapıştırıcı insan sağlığına zarar verebilir. Yapıştırıcı alev alan bir ürün olduğu için civarında sigara içmek ateş yakmak gibi eğilimlerde bulunulmamalı. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Uygulama bittikten sonra ortamı iyice havalandırdıktan bir süre sonra yapıştırıcı kokusu kaybolacaktır.

piramit sünger nasıl yapıştırılır

Tekno Touch Sünger | Kadife Kaplı Akustik Sünger

Ses yalıtım malzemeleri arasında estetik görünümü ile dikkat çeken tekno touch süngerler, standart süngerlerden 10 kata kadar daha dayanıklıdır. İpeksi yüzeyi ve farklı desenleri ile sınırsız alternatifler sağlamaktadır. Değişik yüzey formlarıyla ya da düz olarak üretilen ipeksi akustik süngerler, akustik düzenlemeyi ve ses emilimini optimum düzeyde sağlamaktadır. Fireflex ve basotect süngerler ile üretilen tekno touch süngerler antibakteriyel özellik taşır. Yumurta yüzeyli ya da soesiyal piramit olarak kullanılabilir. Ortamdaki sesin şiddetine ve sesin türüne göre 6 mm’den 100 mm kalınlığa kadar çeşitli boyut ve plaka ölçülerinde uygulanabilir. Evinizde veya iş yerlerinizde kendi imkanlarınızla işçilik masrafı ödemeden de uygulayabilirsiniz. İpeksi akustik ses geçirmez özellikteki süngerlere alternatif olarak da renkli üretilebilir. Yüzeyinin ipeksi olması estetiğe önem veren kullanıcılar için önemli bir etmendir.

Tekno Touch Sünger

 

Tekno Touch Sünger Kullanım Alanları

Kullanım alanı oldukça geniş olan akustik süngerlerin uygulanmasında amaç ses yalıtımı ve ses akustik düzenin sağlanmasıdır. Yeni ipeksi akustik ses emici özelliği barındıran tekno touch sünger, yapısal olarak diğer süngerlerden çok farklı değildir. Yalnızca ipeksi olması yanma geciktiricidir ve nedenle diğer süngerlerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Kendinden yapışkanlı olarak da imal edilen tekno touch süngerler, bordo, yeşil, kırmızı ve lacivert kategorilerde üretilmektedir. Ses kayıt odaları, prova odaları, reji odaları, mix odası gibi mekanlarda kullanılmaktadır. Ürün çeşitleri ise düz akustik, akustik labirent, yumurta sünger, akustik spesiyel süngerdir. 

AKUSTİK SPECİAL SÜNGER | YANMAZ SPECİAL SES YALITIM SÜNGERİ

Special Süngerler müzik odası akustik düzenlemelerin yanı sıra üstün tasarımı sayesinde jeneratör odası makine dairesi gibi mekanik seslerin izolasyonun sağlanmasında etkili bir yalıtım malzemesidir.Akustik special süngerler yalıtım değeri arttırılması için Epdm Kauçuk Bariyerli olarak ve kendinden etiketlide üretilmektedir.

Special sünger akustik sünger sınıfına girer. Akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapılması gereken mekanlarda kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Special sünger mekan akustiğini ses emicilik özelliği sayesinde sağlar. Yanmaz özellikte bir süngerdir ve bu özelliği özel kimyasal maddelerde bekletilerek kazanır.

Akustik Special Sünger

Special sünger uygun fiyatlıdır ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yoğunluğunun yüksek olması ve kalınlığı sayesinde ses geçirmeyen bir süngerdir.Akustik special süngerlerin yanmazlık özellikleri de mevcuttur.Sprey boya ile yüzeyi boyanabilir. Yanmaz Akustik Special Sünger I.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir.

Hakkımızda ve Satın Alma Süreci

Tekno Sünger olarak yalıtım sektörüne 2004 yılında faal olarak "sadece ses" ve izolasyon uygulama, ürün satışı ve temini, aynı zamanda kauçuk zemin yalıtım levhası üretiminde ciddi kalitemizi yükselterek kauçuk pazarını ciddi seviyelere yükseltmiş bulunmaktayız. Ürünlerimiz sertifikalı ve TSE belgeli ürünlerdir. Genel ürün üretim sektörü endüstriyel inşaat akustiği, makina ve genel günlük ses, yankı düzenleme ürünleri misalinde toplantı odası,stüdyo ve atış poligonları gibi bir çok uygulama ve ürün satışı firmamız tarafından müşterlerimize doğru anlatım ve analiz ile bünyemizde bulunan teknik ve ses mühendisi çalışanlarımız müşterilerimize kaliteli hizmeti sunmaktayız. Devamı Hakkımızda...

 

Satın Alma Süreci

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız  kargo veya ambar firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir. Kredi kartı ile alışveriş yapmak için n11 sayfamızı tercih edebilirsiniz.