Anasayfa
piramit sünger
Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Piramit süngerler, akustiği düzenleyici ses yalıtımı ve izolasyon özelliklerine sahiptir. Profesyonel akustik ses malzemesidir. Gözenekli bir yapıya sahiptir.  Devamı...
Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Poliüretandan üretilen akustik yumurta sünger, ses yalıtımı konusunda etkili olan sünger çeşitlerinden biridir. Uygulama sonrası ses yalıtımına sahip olduğundan en çok tercih edilen süngerlerdendir. Devamı...
Bondex Süngerpan

Bondex Süngerpan

Bondex süngerler ses yalıtım süngerleri arasında en etkili ses kesim gücüne sahip süngerlerdir. Farklı sünger ve kumaşlar parçalandıktan sonra bir makine yardımıyla sıkılaştırılır. Devamı...
Melamin Piramit Sünger

Melamin Piramit Sünger 

Yüzeyi piramit formundaki  ses yalıtım süngeri melamin köpükten imal edilmiş olup yüksek ses yutum değerlerine sahiptirler. Yanmaz I. sınıf ISO sertifika yanma ve erime dirençlidir. Devamı...
Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger

Labirent Süngerler ortamda eko, yankı gibi akustik düzenlemeleri sağlamaktadır. Açık gözeneklere ve yanmazlık özelliğe sahiptirler. Devamı...
Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli Akustik Sünger

Kurşun ağır bariyerler gerek iki sünger arasınsa veya sünger yüzeyine veyada üçlü hatta dörtlü sünger katmanlarının içine laminasyon yöntemi ile yerleştirilerek kurşunlu akustik süngerler elde edilmektedir. Devamı...
Yanmaz Piramit Sünger

Yanmaz Piramit Sünger

Yanmaz Piramit Sünger mineral bazlı yanmazlık katkısı emprenye edilmiş açık gözenekli ve yanmazlık testlerinde yüksek dayanım gösteren poliüretan süngerlere Akustik Piramit tipinde ses yalıtım süngerine denir. Devamı...
Akustik Düz Sünger

Akustik Düz Sünger

Düz olan yapısı, yüksek performansı ve yanmaz özelligi ile akustik düzenleme malzemelerinin vazgeçilmezi. Stüdyolarda tavan ve duvarlarda akustik sünger komple duvarlara kaplanarak ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlar. Devamı...
Basotect Melamin Sünger

Basotect Melamin Sünger

Basotect süngerler orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, çınlamanın önlenmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır. Devamı...
Renkli Piramit Sünger

Renkli Piramit Sünger

Renkli Piramit Sünger Birinci sınıf poliüretan malzemeden üretilen renkli piramit sünger uygulama alanında hem ses yalıtımı sağlamakta ortamdaki yankı ve eko gibi ses problemlerini ortadan kaldıracaktır. Devamı...
Akustik Special Sünger

Akustik Special Sünger

Akustik spesiyal süngerler yanmaz akustik ses emici sünger çeşididir. Kalitesi ve özellikleri sayesinde kullanım kapasitesini de böylece arttırmış olmaktadır. Devamı...
Vicoustic Flexi A50 Sünger

Vicoustic Flexi A50 Sünger

Flexi A50 paneli orta ve yüksek frekanslarda en iyi performansı almanızı sağlayacaktır.Flexi Panel A50 Sünger, orta ve yüksek frekanslar için en iyi performansa sahiptir. Devamı...

Akustik Piramit Sünger | Yanmaz Piramit Ses Yalıtım Süngeri

Akustik piramit süngerler piramit şeklinde olduğu için bu ismi almıştır. Ses yalıtımı malzemeleri arasında en ucuz denilebilen ürünlerden birisidir. Akustik piramit ses yalıtım süngeri  kadife kumaş ile kaplanmıştır. 
Akustik Piramit Sünger Uygulamaları

piramit akustik sünger çeşitleri

Hem tavanlara hem de duvarlara uygulanabilmektedir. Genelde siyah, gri ve beyaz renkleri tercih edildiği için bu renkler satılmaktadır fakat isteğiniz renklere göre üretimi yapılmaktadır. 

Akustik Piramit SüngerYanmaz Piramit Sünger

Akustik Piramit Süngerlerin genel olarak kullanım alanlar stüdyo, müzik odası, bateri odası, reji odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. 

 

Yanmaz Akustik SüngerPiramit Sünger

PİRAMİT SÜNGER

Akustik Yanmaz Piramit SüngerPiramit Sünger Uygulaması

 Piramit Süngerlerin tek başına yetersiz kaldığı ortamlarda bariyerli modelleri kullanılmaktadır. Kendinden yapışkanlı modelleri de üretilebilmekle beraber koku, küflenme yapmazlar.

Akustik SüngerPiramit Tipi Ses Yalıtım Süngeri

PİRAMİT SÜNGER UYGULAMA ALANLARI

Piramit Sünger Duvar UygulamasıAkustik Piramit Sünger Stüdyo Uygulama

Piramit Süngerler yanmaz ISO sertifikalıdır ve renkli modelleri de bulunmaktadır. Ebatları 50cm x 50cm olarak üretilmektedir.

Poliüretan Piramit KöpükAkustik Ses Yalıtım Süngeri

AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER

Basotect Piramit SüngerPiramit Tipi Akustik Sünger

Tek başına ele alındığında akustik düzenleme ve ses izolasyonu için ideal bir ürün olan akustik piramit sünger, standart olarak gri ve siyah renkte üretilmektedir.

Melamin Piramit Köpük Uygulaması

AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER DUVAR UYGULAMASI

Duvar Ses Yalıtımı

Basotect melamin süngerler sayesinde beyaz ve antibakteriyel modelleri de bulunmaktadır. Kadife kaplı renkli piramit sünger olarak da farklı renklerde de üretilebilmektedir.

Akustik Ses Yalıtımı Malzemesi

Akustik Sünger

Akustik Sünger

AKUSTİK SÜNGER

Akustik sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir. Akustik sünger yanmaz ISO sertifikalıdır.
AKUSTİK SÜNGER

 

Piramit Sünger

akustik piramit sünger

Akustik Piramit Sünger

Piramit süngerler açık gözeneklere sahip ve ortamdaki gürültüleri yutan yüksek yoğunluğa sahip bir ses yalıtım süngerlerinden birisidir. Yumuşak bir yapısı vardır ve uygulanacak yerlere kolaylıkla uygulanabilen malzemelerden sadece birisidir.
AKUSTİK PİRAMİT SÜNGER

 

Akustik Yanmaz Sünger

yanmaz akustik piramit sünger

Akustik Yanmaz Sünger

Yankı ve eko gibi ses problemlerini engelleyen açık gözenekleri ile ses yalıtımı sağlayan yanmaz özellikte özel üretim süngerlerdir.  

YANMAZ AKUSTİK SÜNGER

Basotect Melamin Sünger

special basotect sünger

Basotect Melamin Sünger

Ham maddesi melamin olarak imal edilen adına basotect sünger verilen antibakteriyel yanmaz ses yalıtım ürünüdür. Beyaz ve gri renklerde olan basotect süngerler düşük yoğunlukile yüksek ses yutumu sağlamaktadır.
BASOTECT MELAMİN SÜNGER

 

Rebonded Süngerpan

Rebondex Bondex Süngerpan

Rebonded Bondex Süngerpan

Kalitesi yüksek olan süngerlerin yoğun bir şekilde sıkıştırılması ile elde edilen rebonded süngerpan ses izolasyonu sağlayan duvarlar arası, tavan ve zeminlerde kullanılan en iyi ses izolasyonu süngeridir.
REBONDED BONDEX SÜNGERPAN

 

Vicoustic Flexi A50 Sünger

Vicoustic Flexi A50 Sünger

Vicoustic Flexi A50 SÜNGER

Flexi Panel A50 Sünger, orta ve yüksek frekanslar için en iyi performansa sahiptir. Flexi A50 paneli orta ve yüksek frekanslarda en iyi performansı almanızı sağlayacaktır. Ses yalıtımı konusunda etkin bir çözüm sunduğu gibi uygulamasıda gayet kolaydır.
VİCOUSTİC A50 FLEXİ KARE SÜNGER

 

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli Akustik Süngerler

BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGER

Yankı ve eko gibi ses problemlerini engelleyen açık gözenekleri ile ses yalıtımı sağlayan yanmaz özellikte özel üretim süngerlerdir. İki akustik sünger arası epdm sıkıştırılması sonucu oluşmaktadır.
BARİYERLİ AKUSTİK SÜNGER

 

Bass Trap Köşe Tuzakları

Akustik Basstrap Sünger

BASS TRAP KÖŞE BASS TUZAKLARI

Akustik Bass Trap Süngerinin kendine özel dizaynı, akustik düzeni bulunmayan odalarda sıklıkla duyulan " bommy " sound'u , oda içinde, rezonansa giren ses dalgalarının yol açtığı karışıklığı azaltmada etkili bir üründür.
BASS TRAP AKUSTİK SÜNGER

 

Önemli Bilgi

Akustik ses emici sünger performans en üst düzeyde sağlayamadığından değil tek başına uygulandığında. Koşulları ve alan yalıtmak için bir dizi göre, bütün malzeme kullanımı ile tespit edilmelidir. Ses yalıtım malzemeleri ses kaynağına ve gürültüye uygulanacak. Titreşim ve hava sesleri çeşitli çalışmalarla ortaya önlemek için yapılacak.

Akustik Sünger Nasıl Yapıştırılır ?

Akustik Piramit Sünger Nasıl yapıştırılır; Öncelikle akustik sünger yapıştırıcısı olan solid malzemeyi alıyorsunuz ve bir adette parmak rulo gereklidir. Malzemelerimizi tamamladıktan sonra, yapıştırıcımızı bir kovaya aktarıyoruz ve parmak rulomuzu yapıştırıcıya sürüyoruz.

akustik sünger uygulama

Daha sonra duvara kısım kısım sürerek beklemeden elimizde bulunan akustik piramit sünger yapıştırıcı sürdüğümüz bölgeye yaslıyoruz. Yapıştırıcı özel bir ürün olduğu için hem çabuk hemde uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır.

Kuruma süresi 10 - 15 dk arasındadır. Uygulama Şekli Toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça veya rakle ile uygulayın. Kuruma süresi sonunda yüzeylere bastırarak yapıştırın. Yapıştırıcının uygulandığı ortamda maskeli ve iş gözlüğü ile bulunulmalı ayrıca çok fazla bu ortamda bulunmamak gerekiyor. Yapıştırıcı insan sağlığına zarar verebilir. Yapıştırıcı alev alan bir ürün olduğu için civarında sigara içmek ateş yakmak gibi eğilimlerde bulunulmamalı. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Uygulama bittikten sonra ortamı iyice havalandırdıktan bir süre sonra yapıştırıcı kokusu kaybolacaktır.

piramit sünger nasıl yapıştırılır

Tekno Touch Sünger | Kadife Kaplı Akustik Sünger

Ses yalıtım malzemeleri arasında estetik görünümü ile dikkat çeken tekno touch süngerler, standart süngerlerden 10 kata kadar daha dayanıklıdır. İpeksi yüzeyi ve farklı desenleri ile sınırsız alternatifler sağlamaktadır. Değişik yüzey formlarıyla ya da düz olarak üretilen ipeksi akustik süngerler, akustik düzenlemeyi ve ses emilimini optimum düzeyde sağlamaktadır. Fireflex ve basotect süngerler ile üretilen tekno touch süngerler antibakteriyel özellik taşır. Yumurta yüzeyli ya da soesiyal piramit olarak kullanılabilir. Ortamdaki sesin şiddetine ve sesin türüne göre 6 mm’den 100 mm kalınlığa kadar çeşitli boyut ve plaka ölçülerinde uygulanabilir. Evinizde veya iş yerlerinizde kendi imkanlarınızla işçilik masrafı ödemeden de uygulayabilirsiniz. İpeksi akustik ses geçirmez özellikteki süngerlere alternatif olarak da renkli üretilebilir. Yüzeyinin ipeksi olması estetiğe önem veren kullanıcılar için önemli bir etmendir.

Tekno Touch Sünger

 

Tekno Touch Sünger Kullanım Alanları

Kullanım alanı oldukça geniş olan akustik süngerlerin uygulanmasında amaç ses yalıtımı ve ses akustik düzenin sağlanmasıdır. Yeni ipeksi akustik ses emici özelliği barındıran tekno touch sünger, yapısal olarak diğer süngerlerden çok farklı değildir. Yalnızca ipeksi olması yanma geciktiricidir ve nedenle diğer süngerlerden kolaylıkla ayırt edilebilir. Kendinden yapışkanlı olarak da imal edilen tekno touch süngerler, bordo, yeşil, kırmızı ve lacivert kategorilerde üretilmektedir. Ses kayıt odaları, prova odaları, reji odaları, mix odası gibi mekanlarda kullanılmaktadır. Ürün çeşitleri ise düz akustik, akustik labirent, yumurta sünger, akustik spesiyel süngerdir. 

AKUSTİK SPECİAL SÜNGER | YANMAZ SPECİAL SES YALITIM SÜNGERİ

Special Süngerler müzik odası akustik düzenlemelerin yanı sıra üstün tasarımı sayesinde jeneratör odası makine dairesi gibi mekanik seslerin izolasyonun sağlanmasında etkili bir yalıtım malzemesidir.Akustik special süngerler yalıtım değeri arttırılması için Epdm Kauçuk Bariyerli olarak ve kendinden etiketlide üretilmektedir.

Special sünger akustik sünger sınıfına girer. Akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapılması gereken mekanlarda kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Special sünger mekan akustiğini ses emicilik özelliği sayesinde sağlar. Yanmaz özellikte bir süngerdir ve bu özelliği özel kimyasal maddelerde bekletilerek kazanır.

Akustik Special Sünger

Special sünger uygun fiyatlıdır ve oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yoğunluğunun yüksek olması ve kalınlığı sayesinde ses geçirmeyen bir süngerdir.Akustik special süngerlerin yanmazlık özellikleri de mevcuttur.Sprey boya ile yüzeyi boyanabilir. Yanmaz Akustik Special Sünger I.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir.

Hakkımızda ve Satın Alma Süreci

Akustik Mimarlık A.Ş. olarak yalıtım sektörüne 2004 yılında faal olarak "sadece ses" ve izolasyon uygulama, ürün satışı ve temini, aynı zamanda kauçuk zemin yalıtım levhası üretiminde ciddi kalitemizi yükselterek kauçuk pazarını ciddi seviyelere yükseltmiş bulunmaktayız. Ürünlerimiz sertifikalı ve TSE belgeli ürünlerdir. Genel ürün üretim sektörü endüstriyel inşaat akustiği, makina ve genel günlük ses, yankı düzenleme ürünleri misalinde toplantı odası,stüdyo ve atış poligonları gibi bir çok uygulama ve ürün satışı firmamız tarafından müşterlerimize doğru anlatım ve analiz ile bünyemizde bulunan teknik ve ses mühendisi çalışanlarımız müşterilerimize kaliteli hizmeti sunmaktayız. Devamı Hakkımızda...

 

Satın Alma Süreci

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız  kargo veya ambar firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir. Kredi kartı ile alışveriş yapmak için n11 sayfamızı tercih edebilirsiniz.